Přeskočit na obsah

MINERÁLY „KORÁLKY“

AMAZONIT

VLASTNOSTI: je nazýván „kamenem odvahy a pravdy“, používá se k hledání sama sebe, objevení vlastní pravdy a překonání strachu. Je mimořádně uklidňujícím kamenem, tiší nervový systém, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii, rozptyluje negativní energie, zmenšuje obavy a strach, pohlcuje negativní záření z mobilů, zajišťuje úspěch v riskantních krocích. Otevírá srdeční a krční čakru.

UŽITÍ: úspěch, klid, intuice, škodlivé záření

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: léčí osteoporózu, zubní kaz a nedostatek vápníku, přináší úlevu při svalových křečích.

AMETYST

VLASTNOSTI: je mimořádně mocný kámen s obrovskou ochrannou silou, brání nositele před psych.útoky. Má silnou léčivou a očistnou moc, byl tradičně označován kamenem čistoty, zbožnosti a býval šperkem králů. Zahání nespavost, noční můry, je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zbystřuje mysl. Napomáhá soustředění, dodává rozhodnost a rozvíjí intuici.

UŽITÍ: čistota, stres, sny, léčení alkoholismu, láska, klid, odvaha, ochrana, štěstí.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: zmírňuje bolesti hlavy, snižuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu a kožních problémech, působí na střeva a střevní mikroflóru, podněcuje produkci hormonů, léčí podlitiny, otoky a rány.

AKVAMARÍN

VLASTNOSTI: je kamenem dávných mořských bohyní, kamenem klidu, radosti a štěstí – především ve vztazích. Symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl, zbavuje strachů. Zbystřuje intelekt a vnímavost.

UŽITÍ: odvaha, klid, očištění, stres a strach

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: zajišťuje dobré zdraví,mírní bolesti zubů, léčí žaludek, jícen, bolesti v krku. Uvádí do rovnováhy hypofýzu a štítnou žlázu, působí dobře i na svalovou hmotu.

AVANTURÍN

AVANTURÍN ZELENÝ
Je to jeden z kamenů s nejuniverzálnějším použitím. Vyskytuje se v mnoha odstínech a barvách, nejběžnější je zelený, žlutozelený, modrý.

VLASTNOSTI: kámen, který nosíte u sebe, pohlcuje elektromagnetický smog a chrání před látkami, znečišťující životní prostředí. Reguluje růst dětí od narození do sedmi let, udržuje rovnováhu mezi mužskou a žensku energií.

UŽITÍ: mentální síly, zrak, peníze, klid, léčení, štěstí.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: působí příznivě na štítnou žlázu, zajišťuje propojení tkáně s nervovým systémem. Snižuje hladinu cholesterolu, ulevuje od migrén, má velmi příznivý účinek na posílení zraku. Léčí nadledvinky, srdce, dutiny, svalový a urogenitální systém.

AVANTURÍN ZLATÝ
VLASTNOSTI: v rámci meditace je tento krystal také vhodný pro odstranění veškerých závislostí. Nejpříznivěji působí na odstranění chuti na cigarety a přejídání. Pomáhá při problémech s váhou, při nadváze, ale také při anorexii a bulimii.

BRONZIT

VLASTNOSTI: svému nositeli dodává odvahu, jistotu a stabilitu. Jde o mocný ochranný kámen, který zahání deprese i stres a přináší klid.

UŽITÍ: lze ho doporučit všem, kteří mají problémy se sebepřijetím.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: podporuje vstřebávání železa a tiší bolesti. Má blahodárný vliv na pleť. Používá se při léčbě bronchitidy, chronického únavového syndromu (CFS) či křečí. Kromě toho zlepšuje činnost některých orgánů (plíce, ledviny).

BÝČÍ OKO

VLASTNOSTI: je kamenem vitální energie, úspěchu, růstu a bohatství. Odráží od svého nositele negativní energie a uklidňuje destruktivní emoce a deprese. Zahání také hněv, úzkost, a strach.

UŽITÍ: Pokud se cítíme vyčerpaní, dokáže okamžitě dobít energii. Stimuluje náš mozek k myšlení a reálnému vnímání, uzemňuje a navozuje vnitřní mír a harmonii. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech a uznáním vlastní hodnoty.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: aktivně posiluje plíce, srdce a břišní orgány. Pomáhá nám při nachlazení a zánětech horních cest dýchacích, při chronických chorobách průdušek a plic. Příznivě taktéž ovlivňuje naše oči. Dokáže snížit bolesti hlavy a zabránit migrénám. Zlepšuje činnost oběhového ústrojí a chrání před jeho únavou. Posiluje kosti, klouby a upravuje jejich jemný pohyb. Chrání naši nervovou soustavu před přepětím. Pomáhá při křečích a mírní záněty v těle. Podporuje chuť k jídlu, zejména na ovoce a zeleninu. Pomáhá při léčbě poruch osobnosti.

CITRÍN

VLASTNOSTI: funguje jako účinný čistič a regenerátor. Jako kámen, jenž v sobě uchovává sluneční energii, představuje mimořádně blahodárně působící krystal. Svému majiteli předává teplo, energii a velice zvyšuje jeho tvůrčí schopnosti. Je to jeden z kamenů hojnosti.

UŽITÍ: lze jej nosit na všech vhodných místech těla nebo jej na ně pokládat.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: Citrín je vynikající kámen, pokud jde o obnovu ztracených sil a energie. Blahodárně působí při chronickém únavovém syndromu a navracení následků degenerativních poruch do normálu. Citrín povzbuzuje trávení, slezinu a slinivku břišní. Zažehnává infekce v ledvinách a močovém měchýři. Pomáhá při očních problémech, podporuje krevní oběh, zbavuje krev toxických látek, podněcuje činnost brzlíku a udržuje v rovnováze funkci štítné žlázy. Pomáhá posilovat nervy. Citrín také pomáhá zbavovat se všeho škodlivého – příznivě se projevuje při zácpě a zabírá na celulitidu.

DUMORTIERIT

VLASTNOSTI: je to kámen naděje, v těžkých životních situacích pomáhá obratu k lepšímu, dodává nám důvěru ve vlastní schopnosti a sílu tyto situace zvládnout a překonat, a ve šťastných situacích učí užívat života naplno, brát ho takový, jaký je, bez zbytečných starostí a obav. Podporuje pozitivní životní postoj, pomáhá odstraňovat staré blokády a vzory. Posiluje vůli zbavit se závislostí na tabáku, alkoholu či drogách. Zvyšuje koncentraci. Léčí duševní a nervová onemocnění.

UŽITÍ: naděje, síla, vůle, klid, léčení

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: tlumí prudké bolesti hlavy, sráží vysoké horečky, odvodňuje, uvolňuje křeče, mírní střevní koliky, zostřuje smyslové vjemy, pomáhá při únavě, celkovém vyčerpání a stresu, vhodný na celkové uvolnění před spánkem.

JASPIS PICASSO

VLASTNOSTI: známý jako blahodárný živitel. Nabízí podporu a pomoc ve chvílích stresu, přináší klid a uvědomění celku. Harmonizuje čakry a dá se použít k jejich správnému nastavení. Pohlcuje negativní energie a současně pročišťuje a uvádí do rovnováhy čakry a auru. Zajisťuje ochranu a uzemňuje energii těla. Dodává odvahu proniknout důrazně ke kořeni problému.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: posiluje krevní oběh, léčí žaludeční a zažívací potíže, ulehčuje nadýmání a zácpě. Aktivuje činnost jater, žlučníku, sleziny a slinivky břišní. Podporuje léčbu ledvin a močového měchýře. Usnadňuje vyplavování ledvinových kamenů a písků. Pomáhá při nepravidelné a bolestivé menstruaci. Pozitivně ovlivňuje stavbu krve, tiší krvácení, pomáhá při hemeroidech. Účinným prostředkem při epileptických záchvatech a dně.

FLUORIT

VLASTNOSTI: podporuje duchovní i fyzickou celistvost. Přináší pravdu, ochranu a mír. Vhodný jako meditativní kámen, zejména pro začátečníky.

UŽITÍ: noste v ušním lalůčku nebo položte v místech, kde pobýváte. Odstraňuje negativní energii a poruchy. Po každém použití je nutné ho očistit. Položte jej na počítač nebo mezi sebe a zdroj elektromag.smogu.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: Likviduje viry a infekce, regeneruje kůži, odstraňuje vrásky a poruchy pleti. Přívětivě působí na zuby a kosti, přispívá k hojení vředů a ran, účinkuje při nachlazení zánětu dutin a rýmě.

GRANÁT

VLASTNOSTI: po dlouhá léta užíván jako amulet, který varuje před nebezpečím. Je to velmi silný kámen, který přivádí velké množství energie, dodává potřebný klid. Přináší sebedůvěru a odvahu. Pročištuje čakry, otvírá srdce, pomáhá překonávat tabu.

UŽITÍ: podporuje úspěch při obchodování. Pokud je granát umístěn pod polštář, tlumí deprese a působí preventivně proti jejich vzniku. Může být použit také jako talisman uvolňující špatnou karmu.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: regeneruje organismus, čistí krev, zrychluje metabolismus. Pomáhá lepšímu vstřebávání minerálů a vitamínů. Rovná a léčí páteř, uzdravuje srdce a plíce. Má pozitivní vliv na buněčné struktury, omezuje časté krvácení z nosu. Kladně ovlivňuje slezinu a žlázy.

HELIOTROP

VLASTNOSTI: kámen má mystické a magické vlastnosti, dodává odvahu, zklidňuje obavy, likviduje vztek, podráždění, agresivitu a netrpělivost. Ochraňuje, uzemňuje, zvyšuje intuici a kreativitu. Dodává odvahu, dává rozhodnost k okamžitému činu.

UŽITÍ: zastavení krvácení, vítězství, odvaha, bohatství, síla, obchod, léčení, ochrana

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: zvyšuje imunitu proti akutním infekcím, čistí krev, játra, slezinu, ledviny a močový měchýř. Prokrvuje orgány, reguluje krevní oběh, pomáhá při leukémii, podporuje lymfatický systém a metabolismus. Ulehčuje porod.

HEMATIT

VLASTNOSTI: přivádí do rovnováhy a pomáhá čistit veškeré dráhy meridiánů a podporuje proud energie v nich. To má obrovský pozitivní vliv na psychické zdraví a činnost orgánů v těle. To proto, že správná funkce meridiánů odstraňuje strachy, stres, hněv, úzkost, negativní myšlení a všechno, co má za následek psychické a psychosomatické problémy. Uklidňuje a stimuluje mysl a uvádí do rovnováhy celé tělo.

Přispívá k většímu soustředění a zlepšuje paměť. Jeho síla tkví v odstraňování nemocí z těla a vytváření bariéry proti nově příchozím negativním vlivům. Rovněž ochraňuje před absorbováním negativní energie od ostatních. Zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu a pomáhá překonat ostych. Hematit svému majiteli přináší optimismus a činí jej pozitivně naladěným a usměvavým. Zlepšuje vztahy a podporuje partnerskou láskou a porozumění.

UŽITÍ: léčení, uzemnění, ochrana, zlepšení paměti.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: zastavuje krvácení, udržuje zdravou krev a léčí její nemoci, zmírňuje horečku. Podporuje činnost ledvin a jater, pomáhá tělu ukládat železo a jiné potřebné látky. Podněcuje tvorbu krvinek. Odstraňuje křeče v nohou. Rovná páteř a podporuje její zdravý růst. Uvolňuje bolest při zlomeninách a léčí je. Navozuje klidný spánek, pomáhá při nespavosti Odbourává bolesti zad.  Okysličuje tělo. Vhodný pro urychlení a podporu detoxikace organismu.

CHALCEDON PURPLE

VLASTNOSTI: je kamenem, jenž vyhání strach, deprese, hysterii a smutek a mění je v radost. Rozhání iluze a fantazie, podporuje klidné a pokojné pocity, dodává sílu mezilidským vztahům, uvádí tělo, mysl a ducha do vzájemné harmonie. Je též kamenem ochrany, zvláště na cestách, odvrací psychické útoky, negativní magii, pohlcuje negativní energii a rozptyluje negativní myšlenky. Položen pod polštář zahání noční můry, noční vize a strach ze tmy. Dodává krásu, sílu, energii a přináší úspěch a štěstí ve všech podnicích.

UŽITÍ: štěstí, klid, radost, úspěch, ochrana, strach, deprese

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: má vysoký očistný účinek, léčí vše špatné, včetně zatím nezhojených ran, zvyšuje tělesnou energii, blahodárně působí na oběhový systém, žlučník, slezinu, kosti a oči, snižuje příznaky senility, zvyšuje tvorbu mateřského mléka.

CHRYZOKOL

VLASTNOSTI: je kámen klidu, tiší emoce, poskytuje sílu a rozvážnost, pozvedává moudrost, přitahuje lásku a upevňuje vztahy. Zvyšuje schopnost milovat. Pomáhá při meditacích. Má očistný vliv a vyhání veškeré negativní energie. Zlepšuje komunikaci, ale také rozpozná, kdy je lepší mlčet.

UŽITÍ: láska, moudrost, klid, meditace, léčení

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: pomáhá při léčbě zažívacího traktu, vředů, artritiy, svalových křečí, spálenin. Udává se též, že chryzokol hojí infekce krku a mandlí, posiluje štítnou žlázu a metabolismus, potlačuje menstruační křeče, zbavuje plíce, játra, střeva a ledviny toxických látek.

JADEIT LEVANDULOVÝ

VLASTNOSTI: Jadeit je starodávným, posvátným kamenem, jenž přitahuje lásku, peníze, prodlužuje život, pomáhá při obchodních jednáních, pozvedává moudrost ducha, chrání před neštěstím a nehodami, přináší do života harmonii, štěstí a přátelství. Uvolňuje emoce a podrážděnost, uklidňuje mysl. Jadeit pomáhá předcházet nemocem a zdravotním obtížím. Tradičně se používá jako talisman pro zvýšení plodnosti a pro snadný porod.

UŽITÍ: prosperita, peníze, ochrana, láska, dlouhověkost. léčení

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: léčí ledviny, močový měchýř, srdce, žaludek, kyčle, slezinu, detoxikuje, obnovuje kosterní a buněčný systém, zvyšuje plodnost, pomáhá při porodu

JASPIS AQUA TERRA

VLASTNOSTI: energie, planety a elementy se různí podle barev. Je to běžný kámen, jenž přináší klid, oporu a pomoc ve stresu, sjednocuje všechny aspekty života, je ochranným kamenem před duševními riziky, pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k naplnění všech záměrů, pomáhá při řešení konfliktů, zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost, potlačuje nebezpečné touhy a rozmary, přivolává štěstí. Srovnává a nastavuje čakry, každá barva jaspisu přísluší jedné čakře.

UŽITÍ: štěstí, krása, ochrana

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: dodává energii, zmírňuje porodní bolesti, podporuje trávení, funkce pohlavních orgánů a oběhový systém, prodlužuje sexuální rozkoš.

JASPIS DALMATIN

VLATNOSTI: obsahuje turmalín, který odvrací negativní energii a zajišťuje ochranu. Přináší klid, jistotu a pomoc ve stresu. Pomáhá při depresi a vyčerpání energie. Zvyšuje chuť k životu a k jídlu. Posiluje smysl pro humor. Přináší trpělivost, rozvážnost, schopnost rychlých reakcí, předvídavost. Udržuje vyvážený poměr mezi jin a jang. Ladí s nevinným dítětem a ladí ducha. Povzbuzuje věrnost a harmonizuje emoce. Umožňuje zdravý poklidný spánek.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: odstraňuje nervozitu a zlepšuje náladu. Prospěšný pro zvířata a atlety. Prospívá chrupavkám a správným reflexům. Chrání proti výronům.Vhodný pro děti pro zajištění spánku bez nočních můr.

JASPIS HEDVÁBNÝ

VLASTNOSTI: energie, planety a elementy se různí podle barev. Je to běžný kámen, jenž přináší klid, oporu a pomoc ve stresu, sjednocuje všechny aspekty života, je ochranným kamenem před fyzickými i duševními riziky, pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k naplnění všech záměrů, pomáhá při řešení konfliktů, zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost, potlačuje nebezpečné touhy a rozmary, přivolává štěstí. Srovnává a nastavuje čakry, každá barva jaspisu přísluší jedné čakře.

UŽITÍ: štěstí, krása, ochrana, zdraví, léčení

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: podporuje chuť k jídlu, je velkým pomocníkem při léčbě poruch příjmu potravy, jako jsou nechutenství, mentální anorexie či bulimie. Staví krvácení, pomáhá při léčbě ženských onemocnění, zejména vejcovodů a vaječníků, pomáhá při překonávání nevolností v těhotenství i při porodu. Léčí ledviny a močový měchýř, potíže aorty a celého krevního oběhu, srdeční choroby, mozek, onemocnění sluchového ústrojí, nepravidelnosti menstruačního cyklu i neplodnost. Je nápomocen i při léčbě leukémie a zhoubných nádorů a působí jako jejich prevence. Aktivuje funkci jater, žlučníku, sleziny i slinivky.

JASPIS LEOPARDÍ

VLASTNOSTI: přináší klid, oporu a pomoc ve stresu. Jaspis je silným ochranný kámen, který pohlcuje negativní energie a dodává odvahu k naplnění všech záměrů. Pomáhá při řešení konfliktů a přivolává štěstí.

LÉČEBNÉ UŽITÍ: podporuje imuntní systém, činnost žlučníku, jater, ledvin a močového měchýře. Napomáhá léčbě zažívacího a trávicího traktu.

JASPIS LOTOSOVÝ

JASPIS TŘEŠŇOVÝ

JASPIS ZEBROVANÝ

KARNEOL

VLASTNOSTI: je plný životní síly a jeho energetická hodnota podněcuje tvořivost a sebedůvěru. Podporuje obnovení vitality, motivace a koncentrace. Povzbuzuje sexualitu. Chrání před závistí a záští. Zmírňuje žárlivost a dodává odvahu v životních volbách a těžkých životních situacích. Podněcuje k pozitivnímu pohledu na svět. Je skvělý na pracoviště. Přináší štěstí, prosperitu, podporuje analytické myšlení a zmírňuje tlak, který na Vás vytváří kolegové či šéf. Je talismanem pro úspěch. Když ho umístíte v blízkosti vchodových dveří, bude zajišťovat ochranu domova. Na nočním stolku pomůže navodit klidný spánek a zahnat noční můry. Podporuje přijetí cyklu života a pomáhá odstranit strach ze smrti.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: stimuluje metabolismus a pomáhá při poruše příjmu potravy. Zásobuje orgány krví, zlepšuje krevní oběh a srážlivost krve. Má také vliv na reprodukční orgány obou pohlaví a zvyšuje plodnost, překonává frigiditu a impotenci. Pomáhá při menstruačních a menopauzálních problémech. Eliminuje křečové žíly, hemoroidy a podrážděnou kůži. Karneol je také vhodný při krvácení z nosu, revmatismu. Jeho energie dodává úlevu při depresích.

KŘIŠŤÁL

VLASTNOSTI: Křišťál v nás evokuje představu křišťálově čisté vody, a tak na nás působí svou očistnou léčivou energií. Svými účinky nás zbavuje negativní energie a nabíjí nás energií pozitivní. Křišťál je velmi univerzální kámen, má zvláštní vlastnosti a význam – lze jej použít na všechna místa a energetická centra našeho těla.

Krystal křišťálu je používán také jako kyvadlo k určování kladů a záporů při našem rozhodování. Křišťálová koule probouzí jasnozřivost, a tak slouží k věštění a náhledům do budoucnosti.

Pokud tento kámen používáme k meditaci, doporučuje se poloha krystalu špicí vzhůru. Naopak při léčení, zvláště léčení různých blokád, je důležité svádět negativní energii do země, a proto by špice měla směřovat dolů.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: kámen lze nosit kdekoliv na těle. Pro klidný spánek umístit poblíž hlavy, při bolesti položit na postižené místo na těle. Při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden a setrvat chvíli v klidu. Pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti.

KUNZIT

VLASTNOSTI: ochranný kámen, jenž se dokáže postarat jak o jednotlivce, tak o veškeré okolní prostředí. Svému majiteli přináší schopnost být soběstačný a chráněný, dokonce i uprostřed početného davu. Poklidný kunzit je mimořádně duchovní kámen, který otevírá srdeční čakru, umožňuje hlubokou meditaci a zvyšuje míru tolerance vůči sobě samému i vůči ostatním. Podporuje soustředění a zvyšuje tvůrčí schopnosti.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: posiluje oběhový systém a srdeční sval. Příznivě upravuje podmínky ovlivňující fungování nervů. Tiší epilepsii a zmírňuje bolesti kloubů. Dokáže neutralizovat důsledky anestezie a podněcuje činnost imunitního systému. Kunzit obsahuje lithium, díky čemuž blahodárně působí při psychických problémech a depresích.

LABRADORIT

VLASTNOSTI: je kamenem intuice, meditace a aury. Stimuluje všechny čakry a chrání naši auru. Pomáhá vyvolat vzpomínky, které dávno zapadly kamsi hluboko do paměti. Zklidňuje mysl a podporuje nás v uskutečňování snů. Uklidňuje hyperaktivní mysl a podporuje představivost, nové nápady. Navrací do života radost a spontánnost. Eliminuje emocionální únavu z každodenního života. Hledá příčiny nerovnováhy. Přináší jasnost a moudrost do každodenního dne. Je to spirituální kámen šamanů, kouzelníků a světců.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: odstraňuje stres a deprese. Zmírňuje pocity chladu, chrání před nachlazením. Léčí bolesti páteře, kostí, zubů, revma, vysoký krevní tlak a nemoci srdce. Pomáhá při potížích s dýcháním, trávením i při menstruačních bolestech.

LAPIS LAZULI

VLASTNOSTI: pomáhá při meditacích. Nejen že navozuje vnitřní klid a mír, ale býval v dávných dobách používán jako ochranný kámen pro malé děti, které se díky němu cítily bezpečně. Podporuje radost, odvahu, lásku, poctivost a kreativitu. Upevňuje mezilidské vztahy. Zvyšuje sebevědomí, sebevyjádření a naslouchání druhým. Zlepšujekomunikaci, podporuje osobní růst. Mírní strach, vztek a krutost. Zlepšuje paměť a úsudek.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: dokáže odstraňovat stres a taky být velkým pomocníkem při detoxikaci organismu, například při dietě. Podporuje správnou funkcni krevního oběhu. Posiluje imunitní systém. Působí proti depresi. Je vhodný pro komunikaci s dětmi s autismem či poruchou osobnosti. Posiluje sluch, čich a zmírňuje nespavost.

LÁVA

VLASTNOSTI: je silným ochranným kamenem, zasvěcený léčení a uzdravení. Pomáhá odrážet fyzické i psychické útoky a navrací je zpět k původci. Proto dodává životní energii a současně uklidňuje. Zvyšuje sebevědomí, odhodlání, odvahu a vitalitu. Posiluje pozitivní emoce v nás jako např. radost, optimismus, naděje. Pomáhá také v boji proti strachu a stresu. Stabilizuje a uzemňuje.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: zmírňuje bolesti, napětí ve svalech. Posiluje imunitu, látkovou výměnu, lymfatický systém.

LEPIDOLIT

VLASTNOSTI: odstraňuje všechno negativní a dokáže velmi dobře odbourávat stres, vztek, hněv i mírnit deprese. Stabilizuje výkyvy nálad, návaly strachu i paniku. Pomáhá při vyčerpání. Přitahuje štěstí, lásku a chrání před vším negativním. Lepidolit vyzařuje hluboký klid a proto je vhodný ho umístit na noční stolek a nechat posílit kvalitu spánku. Jeho místo je i na pracovním stole, kde pohlcuje elektromagnetické záření. Je tedy kamenem vhodný pro digitální detox. Lepidolit pomáhá na cestě k vašemu cíli. Je vhodný i v boji proti závislostem.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: posiluje imunitní systém. Uvolňuje bolesti zad. Vhodný je při kožních nemocích, Alzheimerově chorobě a epilepsii.

LODOLIT KŘIŠŤÁL

VLASTNOSTI: je výborným kamenem pro meditaci a chvíle, kdy potřebujeme uklidnění. Velmi silný kámen pro pozitivní rozvoj na všech úrovních – duše, těla, mysli. Má větší energii a silnějsí vibrace, než běžný křišťál. Pomáhá uvolnit ze sevření strachu.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: velice účinně působí při léčení emocionálních traumat, vzešlých ze vzpomínek na nepříjemné věci v raném dětství, které způsobují strach a stres. Uklidňuje mysl i duši.

MAGNEZIT

VLASTNOSTI: zahání stres a jeho negativní účinky a dodává klid, nadhled, pozitivní myšlení a rozvahu. Dokáže významně pomoci při nepodmíněné lásce v situacích, kdy jsou v vztahy s jinými lidmi problematické. Učí nás radovat se z toho co máme a neřešit co nám schází. Naučí nás přijímat sami sebe a ostatní takový jací jsou, bez potřeby je měnit. Posiluje sebevědomí, naši vůli a pomáhá při boji se zlozvyky. Celkově nás duševně očišťuje – pomáhá mysli komunikovat s našim srdcem. Když budete milovat sami sebe, dosáhnete osobního štěstí. Magnezit také prohlubuje spokojený spánek.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: pomáhá tělu hospodařit s hořčíkem a zrychlit metabolismus. Snižuje cholesterol. Odstraňuje veškeré zplodiny i radioaktivitu z těla, ovlivňuje funkci štítné žlázy a krevní oběh. Léčí dýchací orgány, tlusté střevo, bolesti zubů, zad, revma, svalové a žaludeční křeče, střeva a žlučník, čistí krev, potlačuje tvorbu cyst a pomáhá při problémech s prostatou. Zmírňuje bolesti hlavy a migrény. Také pomáhá neutralizovat tělesné pachy a regulovat pocení.

MĚSÍČNÍ KÁMEN

VLASTNOSTI: posiluje intuici, empatii, naši vnitřní sílu a rozmanitost. Přitahuje lásku a zklidňuje emoce. Udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii. Pokud se cítíte ztraceni, nebo vám chybí inspirace, pomůže vám měsíční kámen, který vás vrátí do rovnováhy a klidu. Posiluje klidný spánek a zahání nespavost. Ochraňuje na cestách. Nalaďte se na frekvenci měsíce pomocí tohoto kamene a přijměte energii z vesmíru.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: ve zdraví udržuje v rovnováze hormonální systém, snižuje menstruační bolesti a posiluje reprodukční orgány. Pomáhá při problémech s kůží, vlasy, zažíváním. Detoxikuje a podporuje funkci jater a slinivky břišní. Vhodný je při těhotenství, početí a následně i při kojení. Zklidňuje hyperaktivní děti.

NEFRIT BÍLÝ

VLASTNOSTI: chrání a to i těhotné ženy a děti před negativními útoky a myšlenkami. Pomáhá navazovat přátelství. Posiluje rozhodování, toleranci, pozitivní myšlení a nastoluje klid a harmonii. Mírní smutek, vztek, beznaděj a stres.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: posiluje funkci očí, srdce, ledvin, močového měchýře. Detoxikuje organismus. Tlumí neplodnost a chráni při porodu. Voda z nefritu pomáhá při zácpě, nadýmání a odvodňování organismu.

OBSIDIAN VLOČKOVÝ

VLASTNOSTI: je to velmi silný ochranný kámen před magickými útoky, zlem a veškerou negativitou. Vhodný pro citlivé a jemné lidi. Dodává víru ve vlastní schopnosti, posiluje sebedůvěru, sebevědomí a aktivuje logické myšlení. Chrání naši auru před depresí a negativitou. Působí především na psychiku, pomáhá rozvíjet fantazii. Je dvoustranný kámen, doporučuje se používat s křišťálem, který reguluje jeho účinky. Může totiž také rozvíjet deprese, vyvolat strach a úzkost a posílit u špatných lidí špatné vlastnosti. Vynáší na povrch pravdu a nevyřešené spory, jež podvědomě odsouváme. Po obsidiánu sáhněte, čeká-li vás nějaké rozhodnutí, nebo se potřebujete soustředit na zkoušku.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: pomáhá proti nemocem, při zánětech, zažívání. Odstraňuje následky tělesných i duševních traumat. Detoxikuje organismus. Dodává sebedůvěru, sílu odolávat nepřízním života a nalézt pevnou půdu pod nohama.

OPÁL AFRICKÝ

VLASTNOSTI: přináší stěstí, podporuje náš osobní rozvoj a vnitřní krásu. Podporuje spontánost, city, loajalitu a věrnost. Pomáhá nám objevit své skutečné já. Zesiluje zvlášnosti jedince a poukazuje na vlastnosti, které je potřeba změnit. Dodává životní sílu. Obsahuje barvy i schopnosti všech dalších kamenů, proto může být nabit a naprogramován každým typem energie.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: skvěle působí na horečky, infekce, zrak, krev, ledviny. Pomáhá při porodu, při PMS i menstruačních bolestech.

PERLEŤ

VLASTNOSTI: pomáhá při řešení problémů mezilidských vztahů nastolit smír a toleranci. Často slouží jako amulety pro ochranu před nehodami, neštěstím a pohromami. Perleť posiluje intuici, vůli a pomáhá se zbavit zlozvyků a závislostí. Učí nás zodpovědnosti a vážit si skutečných hodnot. Perleť by neměly nosit svobodné ženy, pokud svobodné nechtějí zůstat. Naopak u zadaných perleť vztah upevňuje.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: podporuje uzdravování u všech psychosomatických nemocí. Posiluje nervy, mírní teploty a tiší bolest. Reguluje slezinu a zažívání, zlepšuje kvalitu pleti, omlazuje a odvádí z těla škodliviny.

PIETERSIT

VLASTNOSTI: disponuje mimořádně silnou energií. Pietersit nám pomáhá zbavit se všech nežádoucích návyků a změnit své životy k lepšímu. Často bývá doporučován lidem, kteří bojují s nějakou závislostí (například na cigaretách, alkoholu…). Povzbuzuje mysl a zahání strach. Zvyšuje sebevědomí a poskytuje ochranu před špatným počasím. Samostatnou zmínku si zaslouží také skutečnost, že usnadňuje meditace a podporuje rozvoj různých PSI schopností.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: používá se k doplňkové léčbě celé řady nemocí. Stimuluje hypofýzu, mozek a nervový systém. Zlepšuje vstřebávání živin a tiší bolesti hlavy a břicha. Kromě toho dodává tělu novou sílu a energii.

REGALIT

VLASTNOSTI: nebo-li jaspis z mořských sedimentů. Má shodné vlastnosti jako jaspis, ty se řídí především jeho barvou. Regalit bývá často dobarvovaný, proto se s ním shledáte ve spoustě barevných variací.

Cihlové až tmavě hnědé zabarvení = pomáhá za každé situace nalézt vnitřní klid a rovnováhu, skloubit vnější aktivitu s vnitřní duchovní potřebu. Mírní nervozní stavy a stres.

RŮŽENÍN

VLASTNOSTI: učí sebelásce, podporuje něžnost, přátelství a lásku k sobě samému i ostatním. Pomáhá projevovat city a vnímavost. Podporuje fantazii, inspiraci i tvořivost. Stimuluje naši sexualitu a smyslnost. Učí nás trpělivosti a dává nám sílu odpouštet. Odbourává strach, zlost a pocity viny. Neutralizuje vliv nezdravého prostředí na náš organismus. Chrání před nočními můrami a podporuje klidný spánek. Dětem pomáhá při strachu z tmy. Uklidňuje při smutku, traumatech a krizích. Dodává životní energii. Je symbolem Velké Matky, která spojuje Zemi a Vesmír. V průběhu těhotenství se doporučuje přikládat na břicho. Je skvělý i v mateřství, kdy upevňuje vztahy a důvěru. Doporučujeme umístit růženín na noční stolek, aby vám pomohl obnovit důvěru a zlepšit harmonii ve vztahu i v celé domácnosti.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: působí při neurotických potížích, úzkostech, apatii i strachu. Podporuje léčbu ledvin, srdce, jater, plic, močových cest i dutin. Působí blahodárně na mužské pohlavní orgány i na mužskou plodnost. Je výborný při rekonvalescenci. Působí skvěle na pleť, pomáhá redukovat vrásky a podporuje regeneraci pokožky.
Je ideální pro předčasně narozené kojence a malé děti se srdeční slabostí. Překonává krizi středního věku.

SERPENTINIT

VLASTNOSTI: přináší do života radost, podporuje životní energii. Zvyšuje duševní síly, stanovuje hranice. Přitahuje do života lásku a bohatství. Je kamenem ochrany, který zmenšuje chuť hádat se a podporuje nás v kompromisech. Stimuluje sexuální pocity a tím zlepšuje partnerské vztahy. Jde o uzemňovací kámen, který je silně spjat s přírodnou. V pracovním životě poslouží jako skvělý pomocník při jednání, pomáhá formulovat názory a dodržovat sliby.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: ve zdraví pomáhá uvolňovat blokády orgasmu při sexu. Vhodný je při poruchách srdečního rytmu, svalových křečích a menstruačních potížích.

SHATTUCKIT

VLASTNOSTI: tento mocný kámen usnadňuje komunikaci s duchovním světem, podporuje pravdomluvnost a pomáhá rozvíjet řadu ESP schopností.

Shattuckit rovněž skvěle chrání před psychickými útoky a zlepšuje intuici. Často bývá doporučován lidem, kteří se živí vykládáním karet, sestavováním horoskopů a dalšími podobnými činnostmi.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: používá se k doplňkové léčbě nosních, ušních a krčních infekcí (především angíny) a onemocnění sleziny. Kromě toho uvolňuje různé blokády, které mohou způsobovat bolesti atd. Pro úplnost dodejme, že shattuckitový elixír působí coby univerzální tonikum.

SLUNEČNÍ KÁMEN

VLASTNOSTI: vnáší do života radost a světlo. Šíří kolem sebe příznivou atmosféru a zvyšuje úroveň intuice. Pokud váš život ztratí příjemnější tvář, dokáže mu ji sluneční kámen navrátit a vám pomůže nabrat nové síly. Čistí všechny čakry.

Sluneční kámen oplácí vašim blízkým s láskou jejich přízeň, přičemž současně působí blahodárně při přetínání pout. Pokud je pro vás těžké říkat „ne“ a věčně se jen obětujete pro druhé, noste sluneční kámen stále s sebou.
Na citové úrovni kámen potlačuje deprese a rozhání chmury. Mimořádně účinně funguje ve chvílích temných nálad vyvolaných střídáním ročních dob; zejména prosvětluje tmu dlouhých zim. Pomáhá, chcete-li se odpoutat od pocitů diskriminace, znevýhodňování a opuštěnosti.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: podporuje samoléčivé schopnosti, reguluje činnost autonomního nervového systému a udržuje rovnováhu všech orgánů. Léčí chronickou bolest v krku a přináší úlevu v případě žaludečních vředů. Mimořádně dobře pomáhá při nemocech a potížích způsobených střídáním ročních dob. Rozhání deprese. Více kousků můžete rozložit kolem těla, čímž se uleví při problémech s chrupavkami, revmatizmu a všeobecně od bolestí.

SODALIT

VLASTNOSTI: spojuje logiku s intuicí a podněcuje naši vnímavost a představivost. Sodalit harmonizuje, uklidňuje, dodává odvahu, sebedůvěru a pomáhá uskutečnit naše sny a touhy. Zlepšuje koncentraci a chrání před konflikty. Pomáhá nám zůstat sami sebou za všech okolností a věřit si. Podporuje nezávislost, disciplínu, odhodlání a učí nás nežít minulostí, ale hledět do budoucna. Je skvělý ochránce před technickým zářením. Vhodné je ho umístit například v blízkosti počítače. Také nám pomáhá ke klidnému a spokojenému spánku.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: posiluje imunitu, reguluje látkovou výměnu, podporuje funkci žláz, snižuje tlak a zklidňuje žaludek. Podporuje lymfatický systém, z těla odstraňuje toxiny. Pomáhá při úzkostných stavech a panických poruchách.

SOKOLÍ OKO

VLASTNOSTI: je jednou z mnoha odrůd kamene zvaného tygří oko. Chrání před všemi formami nebezpečí. Uzemňuje ty, kteří ztrácí spojení s realitou. Má schopnost ukazovat věci tak jak jsou ve skutečnosti. Podporuje objektivitu, flexibilitu a toleranci. Pomáhá nositeli vidět se takového, jaký je i se zápory, které podvědomě odmítá přijmout. Stabilizuje pocit sebedůvěry a vlastní identitu. Podporuje vnímání vlastních hodnot. Přitahuje peníze a bohatství.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: posiluje zrak a léčí oční problémy a choroby. Mírní bolesti hlavy a migrény, tiší astma a napomáhá při léčbě plic a zlomených kostí. Podporuje rozmnožovací orgány.

TYGŔÍ OKO

VLASTNOSTI: je ochranný kámen, jenž se tradičně nosil jako talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Přináší svému majiteli integritu osobnosti. Napomáhá při odvaze dosahování cílů a hledání vnitřních zdrojů. Posiluje empatii, intuici, odvahu, rozhodnost a koncentraci. Podporuje psychickou harmonii a pozitivní myšlení. Je ideální pro podnikatele – podporuje u nich dovednosti, které jsou klíčové pro úspěch a kariérní postup včetně sebekritiky a zvládání stresu. Současně dodává pokoru a inspiruje zkusit nové věci. Varuje před samolibostí. Přitahuje bohatství a peníze. Je pomocníkem při prezentacích, zkouškách, soutěžích, nebo při veřejném vystupování. Podporuje při rozhodování a zbystřuje smysly, abychom věnovali pozornost detailům. Také zvyšuje vitalitu, sílu, rovnováhu a harmonii na všech úrovních těla. Zmírňuje noční můry. Je výborný pro ty, kteří nemohou najít smysl života a nedokážou smýšlet pozitivně. Usnadňuje vnitřní boje při žárlivosti a umíněnosti.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: mírní stres, deprese, chrání před duševními chorobami, záchvaty a schizofrenií, tím že působí na obě mozkové hemisféry. Voda z tygřího oka působí na problémy kostí a kloubů a celkově na pohybový aparát. Podporuje činnost jater, ničí viry a bakterie, léčí a posiluje oči, mírní astma. Zpomaluje metabolismus. Stimuluje plodnost a pomáhá při problémech s početím.